نحوه تغییر مرورگر پیش فرض در ویندوز 10

وقتی مرورگر دیگری را ترجیح می دهید نیازی به نگه داشتن Edge به عنوان پیش فرض نیست. در این راهنما ، مراحل تنظیم یک مرورگر پیش فرض جدید را به شما نشان خواهیم داد.

پس از نصب ویندوز 10 ، سیستم Microsoft Edge را به عنوان تجربه مرورگر وب پیش فرض پیکربندی می کند. به عبارت دیگر ، این بدان معنی است. هنگامی که میخواهید به سایتی مراجعه کنید . بدون در نظر گرفتن برنامه دیگری که نصب کرده اید ، با Edge باز می شود.

اگرچه نسخه جدید Microsoft Edge مبتنی بر موتور Chromium گوگل سازگارتر است ، پشتیبانی از پسوند بهتری را ارائه می دهد و ویژگی های بیشتری نسبت به نسخه قبلی آن ارائه می دهد ، اما شما هنوز هم ترجیح می دهید مرورگر دیگری (مانند Mozilla Firefox ، Google Chrome یا Opera) مرورگر پیش فرض سیستم باشد.

اگر از برنامه دیگری برای مرور وب استفاده می کنید و در حال حاضر به عنوان پیش فرض تنظیم نشده است ، ویندوز 10 شامل گزینه ای برای حذف برنامه Edge یا هر مرورگر دیگری برای تنظیم برنامه مورد نظر شما است.

در این راهنمای ویندوز 10 ، مراحل جایگزینی Microsoft Edge را به عنوان مرورگر وب پیش فرض خود با برنامه دیگری آموزش می دهیم.

نحوه تغییر مرورگر پیش فرض در ویندوز 10

برای تنظیم مرورگر وب دلخواه خود به عنوان پیش فرض جدید در ویندوز 10 ، از این مراحل استفاده کنید:

  • 1 . Settings را باز کنید.
  • 2 . روی Apps کلیک کنید.
  • 3 . روی  Default apps کلیک کنید.
  • 4 . در بخش “Choose default apps” ، روی مرورگر پیش فرض فعلی کلیک کنید.
  • 5 . مرورگری را که می خواهید پیش فرض جدید قرار گیرد انتخاب کنید. به عنوان مثال ، Firefox یا Google Chrome.

پس از اتمام مراحل ، مرورگر قبلی همچنان در دستگاه شما در دسترس خواهد بود ، اما هنگامی که برنامه ای نیاز به باز کردن یک صفحه وب دارد ، با برنامه جدیدی که مشخص کرده اید شروع به کار می کند.

اگرچه برنامه Settings آن را به روندی ساده تبدیل می کند ، اما بیشتر مرورگرهای وب گزینه ای را برای دسترسی به صفحه تنظیمات از داخل برنامه فراهم می کنند. به عنوان مثال ، اگر می خواهید Google Chrome را به عنوان پیش فرض جدید تنظیم کنید ، در این صفحه (chrome: // settings / defaultBrowser) ، می توانید برای تنظیم تجربه ، روی دکمه Make default کلیک کنید تا به برنامه Settings دسترسی پیدا کنید.

در Mozilla Firefox ، می توانید این صفحه را باز کنید (about: preferences # general) و برای تغییر مرورگر پیش فرض روی دکمه Make Default کلیک کنید تا به صفحه دسترسی پیدا کنید.

ما این راهنما را بر تنظیم Chrome یا Firefox به عنوان پیش فرض جدید در ویندوز 10 متمرکز کرده ایم ، اما شما می توانید مرورگر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید