نحوه تغییر اندازه صفحه کلید در آیفون ها برای عملکردهای یک دست

اگر شما صاحب آیفون هایی با نمایشگرهای بزرگتر هستید ، این ویژگی عالی گاهی می تواند مفید باشد. تایپ کردن روی آیفون راحت تر است ، اما وقتی نیاز دارید یا می خواهید یک دست تایپ کنید ، یک ترفند ساده وجود دارد که صفحه کلید را کوچک تر می کند و تایپ کردن برای دستان شما بسیار راحت تر است. بسته به گزینه ای که انتخاب می کنید ، صفحه کلید کمی به سمت چپ یا سمت راست منتقل می شود.

آیفون شما از یک صفحه کلید یک دست پشتیبانی می کند که به شما امکان می دهد با یک دست تایپ کنید ، می توانید با انگشت شست خود را به لبه صفحه کلید برسانید و به همه کلیدها با یک دست برسید. در اینجا نحوه تغییر اندازه صفحه کلید در آیفون ها برای انجام کارهای یک دست وجود دارد.

نحوه تغییر اندازه صفحه کلید در آیفون ها (حالت یک دستی)

برای آسان تر تایپ کردن با یک دست از تایپ یک دست در آیفون خود استفاده کنید. در اینجا کارهایی است که باید در iPhone انجام دهید.

  • نماد لبخند یا زمین Smiley or Earth icon را روی صفحه کلید لمس کرده و نگه دارید.
  • روی نماد صفحه کلید ضربه بزنید تا صفحه کلید را مطابق نماد به چپ یا راست منتقل کنید.

پس از پایان کار ، نماد لبخند یا زمین را لمس کرده و نگه دارید و سپس روی نماد صفحه کلید ضربه بزنید تا صفحه کلید خود را به تنظیمات قبلی برگردانید. همچنین می توانید با ضربه زدن روی پیکان ، به صفحه کلید در اندازه کامل برگردید تا مجدداً گسترش یابد.

همچنین می توانید تایپ یک دست را از Settings -> General -> Keyboards روشن کرده و به صفحه کلید یک دست (One Handed Keyboard) بروید. این ویژگی با دستگاه های iPhone 6 یا بالاتر کار می کند. شما نمی توانید این کار را در iPhone SE (نسل اول) و iPod touch انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید