نحوه غیرفعال کردن اجازه مکان برای برنامه های خاص در iPhone یا iPad

آیفون شما برنامه های بسیاری دارد که برای افزایش تجربه کاربر از خدمات موقعیت مکانی استفاده می کنند ، اما اگر نگران حریم خصوصی خود هستید ، می توانید دسترسی موقعیت مکانی را براساس برنامه از کار بیندازید. در اینجا نحوه می توانید مجوزهای موقعیت مکانی برنامه ها را در iPhone خود غیرفعال کنید

برنامه ها می توانند از خدمات مکان برای ردیابی موقعیت مکانی شما در زمان واقعی استفاده کنند و همچنین می توانند در پس زمینه اجرا شوند که می تواند باتری را تخلیه کند. مکان شما توسط GPS و همچنین با استفاده از Wi-Fi و داده های تلفن همراه و گاهی با بلوتوث تعیین می شود.

خواه بخواهید این کار را برای حفظ حریم خصوصی انجام دهید یا می خواهید عمر باتری را بیشتر کنید ، غیرفعال کردن سرویس های موقعیت مکانی برای برنامه ها ضروری است. همه برنامه ها از مکان استفاده نمی کنند ، هر زمان که برنامه ها را راه اندازی می کنید ، در بعضی از مواقع به موقعیت مکانی شما احتیاج دارند و در صورت بروز ، از شما خواسته می شود به برنامه اجازه دهید از مکان استفاده کند.

نحوه غیرفعال کردن اجازه مکان برای برنامه ها [iPhone / iPad]

هر زمان که برنامه ای از موقعیت مکانی شما استفاده می کند ، یک نماد پیکان کوچک در نوار وضعیت نشان دهنده فعال بودن و استفاده از سرویس های موقعیت مکانی است. اما با یک تنظیم سریع و چند ضربه ، می توانید بر برنامه هایی که از موقعیت مکانی شما استفاده می کنند کنترل داشته باشید. برای غیرفعال کردن سرویس های مکان یابی برنامه ها ، به این مراحل نگاهی بیندازید.

  • Settings را در iPhone یا iPad خود باز کنید.
  • صفحه را به پایین بکشید و روی Privacy ضربه بزنید.
  • اکنون روی سرویسهای Location Services در بالا ضربه بزنید.

در اینجا لیستی از برنامه هایی را مشاهده می کنید که از مکان دستگاه شما استفاده می کنند. روی برنامه ای که می خواهید دسترسی به مکان را محدود کنید ، ضربه بزنید. شما می توانید از بین چهار گزینه مختلف انتخاب کنید – Always وNever, Ask Next TimeWhile Using the App, هنگام استفاده از برنامه و همیشه. اگر می خواهید آن را برای همه برنامه ها غیرفعال کنید ، می توانید به راحتی سرویس های موقعیت مکانی را غیرفعال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید