نحوه پاک کردن خودکار فضای ذخیره سازی “other” در دستگاه Mac

در macOS ، اپل ابزاری به نام “Optimize Storage” را ارائه می دهد که به کاربر در حذف پرونده های ناخواسته از کامپیوتر کمک می کند. در اکثر مواقع ، پرونده های حذف شده توسط این برنامه ممکن است به طور مستقیم برای کاربران قابل دسترسی نباشند.

به عنوان مثال ، هر زمان که کاربر محتوای رسانه ای مانند موسیقی ، فیلم یا نمایش تلویزیونی را پخش می کند ، نسخه ای از محتوا در رایانه ذخیره می شود. با استفاده از ویژگی ذخیره سازی بهینه سازی ، آن فایل های ناخواسته به طور خودکار حذف می شوند.

در حالی که کاربر همچنین می تواند ذخیره “other ” را از سیستم macOS به صورت دستی حذف کند ، ما روی روش خودکار این راهنما تمرکز خواهیم کرد.در اینجا یک راهنمای گام به گام در مورد چگونگی بهینه سازی ذخیره سازی دیگر در دستگاه Mac خود آورده شده است.

نحوه بهینه سازی خودکار فضای ذخیره سازی در Mac

مرحله 1: در گوشه بالا سمت چپ دستگاه Mac خود ، روی نماد Apple کلیک کنید و از فهرست کشویی گزینه “About this Mac” را انتخاب کنید.

مرحله 2: اکنون ، در پنجره جدیدی که روی صفحه ظاهر می شود ، برگه “Storage” را انتخاب کنید.

مرحله 3: در بخش ذخیره سازی ، بر روی دکمه “Manage” کلیک کنید که در کنار نام هارد دیسک شما قرار گرفته است.

مرحله 4: در پنجره بعدی که ظاهر می شود ، در بخش “Optimize Storage” ، روی دکمه “Optimize” کلیک کنید.

مرحله 5: اکنون از شما خواسته می شود که این عمل را دوباره تأیید کنید. برای ادامه بهینه سازی فضای ذخیره سازی ، روی دکمه “Optimize” کلیک کنید.

پس از اتمام مراحل ، پیام “Completed” را به جای دکمه بهینه سازی در بخش “Optimize Storage” مشاهده خواهید کرد. این نشان می دهد که سیستم بخشی از فضای ذخیره سازی دیگر را در کامپیوتر شما پاک کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید