نحوه فعال کردن حالت تصویر در تصویر در Mozilla Firefox

اکنون بسیاری از سرویس ها و سیستم عامل ها از حالت Picture-in-Picture (PiP) پشتیبانی می کنند که کاربران را قادر می سازد بدون اینکه فضای زیادی از دستگاه یا صفحه نمایش آنها را اشغال کنند ، فیلم را تماشا کنند.

در حالت PiP ، ویدئو از مکان معمول بیرون می آید و در یک پنجره شناور ظاهر می شود ، همچنین کاربر می تواند اندازه آن را تغییر دهد. در حالی که فیلم در یک پنجره شناور پخش می شود ، کاربر می تواند کارهای دیگر را ادامه دهد و هنگام انجام آن ، پنجره PiP را می توان به مکان اصلی بازگرداند.

در این راهنما ، ما دو روش مختلف را به شما نشان خواهیم داد که می توانید برای فعال کردن حالت تصویر در تصویر در موزیلا فایرفاکس استفاده کنید.

روش 1

مرحله 1: تنظیمات را در Firefox باز کنید. برای این منظور ، مرورگر وب Firefox را در کامپیوتر خود باز کنید و روی منوی گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. از منوی کشویی Options یا Tools > Options را انتخاب کنید.

مرحله 2: در صفحه تنظیمات Settings ، در بخش عمومی ، به بخش “Browsing” در سمت راست بروید و گزینه “Enable Picture-in-Picture Video Controls” را فعال کنید.

اکنون ، هر زمان که ویدیویی را در وب سایت هایی مانند YouTube و Vimeo شروع می کنید ، نشانگر را روی ویدیو قرار دهید ، نماد PiP (تصویر در تصویر) نشان داده می شود. فقط روی آن نماد کلیک کنید تا فیلم در یک پنجره کوچک شناور ظاهر شود که می تواند اندازه آن را نیز تغییر دهید.

روش 2

این روش کاملاً ساده است. برخی از وب سایت ها از حالت Picture-in-Picture از منوی زمینه مانند YouTube پشتیبانی می کنند. در این صورت ، فقط بر روی فیلم کلیک راست کرده و از منوی زمینه ای که ظاهر می شود ، روی تصویر در تصویر کلیک کنید.

با این حال ، توجه داشته باشید که در وب سایت هایی مانند YouTube برای دریافت منوی زمینه مرورگر باید دو بار کلیک راست کنید زیرا در اولین کلیک راست روی منوی زمینه ای که از YouTube و نه Firefox ظاهر می شود کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید